Õpilastega kohtusid külalised Ungarist ja Jaapanist

21. septembril tutvustas Ungari Kultuuri Instituut meie kooli 1.-5. klassi õpilastele ungari keelt ja kultuuri. Vaata lähemalt Tallinna tn maja blogist.

22.septembril külastas Rakvere Gümnaasiumi Jaapani suursaadik T.E. hr Kitaoka Hajime. Suursaadikut saatis külaskäigul saatkonna II sekretär kultuuri ja PR valdkonnas hr Ito Toshifumi.

Kooli direktor Riina Veidenbaum tervitas külalisi ning 11.klassi õpilane Kristi-Liis Orupõld rääkis suursaadikule kooli ajaloost, traditsioonidest ja tänasest päevast.

Ringkäigu lõppedes jätkus päev kooli aulas, kus Jaapani suursaadik tutvustas 12.klassi noortele ja kooli töötajatele inglisekeelses ettekandes Jaapanit. Kõneldu haaras kuulajad esimesest hetkest ja õpilaste küsimused said meeldejäävad vastused.

Täname Jaapani Saatkonda ja Rakvere Kultuurikeskust kohtumise korraldamise eest, ootame hr Kitaoka´t meie kooli tagasi.

Fotod Martin Piir