Meie koolis toimuvad füüsika õpitoad

Tartu ülikooli teaduskool korraldab üle-eestilisi õpikodasid, mille käigus antakse huvitatud õpilastele intensiivsieid ja põhjalikke füüsika, bioloogia, ja keemia kursuseid. Meie kooli tuli Eero Uustalu andma gümnaasiumi füüsika õpikoda, millest võttis osa korralik hulk 11.r klassi õpilasi. Esimesel kursusel õppisime, kuidas õigesti asju mõõta. Me võtsime läbi mõõtemäärmatuse teooria ja tund lõppes sellega, et mõõtsime laseriga juuksekarva läbimõõtu. Teises tunnis oli teemaks termodünaamika. Seal vaatasime, kuidas töötavad elektrigeneraatorid, milliseid aine olekuid on olemas. Lisaks eraldasime õhust puhast hapnikku, mille valasime lõpuks küünlale, mis hetkeks lõõmas, kuid kustus ära, kuna intensiivse põlemisega oli taht otsa saanud.