Õpilasuurijad esitlesid oma töid teadusfestivalil ERM-is

2022. aasta veebruaris esitasid viis 12r klassi õpilast (Eliisabet Preismann, Karl Grube, Janar Kaljula, Robin Kütt ja Sirle Übius) oma koolis kaitstud uurimistöö õpilaste uurimistööde vabariiklikule konkursile. Eliisabet ja Robin oma tööga „Uue kodulehe loomise ja sotsiaalmeedia mõju Päts Sahver toodete müügile ja kodulehe külastatavusele." pääsesid konkursi II vooru ning said võimaluse esitleda oma uurimusi 12.-13.aprillil vabariiklikul õpilaste teadusfestivalil ERM-is. Teadusfestivali külastasid 12. aprillil meie kooli 10. klasside õpilased, et koguda ideid oma uurimistööde planeerimiseks. 10.b klassi õpilased osalesid ka festivalil korraldatud töötubades.

Eliisabet Preismann pälvis oma uurimusega „Kadila ja Rohu raketibaasid kui vastuolulised ajaloopärandid" Eesti Ajaloomuuseumi eriauhinna. Esile tõsteti teema originaalsust ja oskuslikku käsitlust. Kiideti väga, et teema uurimisele kaasati kohaliku kogukonna mälestusi, mis annavad olulise tähenduse taoliste rajatiste tähenduse tõlgendamiseks. Eliisabeti juhendaja oli õpetaja Heli Kirsi.