11. R paljastas ERR-i telgitaguseid

Neljapäeval, 12. mail käis meie kooli 11.R klass ekskursioonil ERRis, kus sai tutvuda paljude erinevate teletöö tahkude ja telgitagustega. Päev algas saate "Hommik Anuga" salvestusel, kus saime tutvuda nii tõetruude rekvisiitidega, innovatiivse valguslaega kui ka sellega, kuidas erinevate kaamerate pildist üks tervik luuakse. Seejärel saime käia "Aktuaalse kaamera" stuudios, kus ajakirjanik Liisu Lass rääkis meile muuhulgas sellest, millised eripärad on uudistesaadetel, ning kuidas käib töö sellises saates, mis on otse-eetris 365 päeva aastas.

Seejärel saime võimaluse "Ringvaate" stuudios ka ise saate tegemisel kätt proovida. Ajutiselt asusid meie klassi õpilased ise operaatorite, režissööride, saatejuhtide ja teiste tähtsate teleametite tööpostile. Vaid ühe duubliga valmis klipp, milles saatejuhtideks kehastunud Triinu Vasiljeva ja Markus Jõgi intrvjueerisid tuntud teleajakirjanik Hannes Hermaküla.

Päeva jooksul külastasime veel mitmeid paiku, näiteks "Esimese stuudio" ruume, vahetuvate saadete rekvisiidiladu ja paljusid kohti ning inimesi. Nende hulgas oli väga tuntud ruume ja nägusid, aga ka neid, kes sageli kaamerasilma ette ei jää, kuid ilma kelleta ERRi saated tele-eetrisse ei jõuaks.

Vaata meie saadet siit

Madli-Riin Veski, 11. R