Eine murul

6. juunil oli Ukrainast meile saabunud õpilastega selle kooliaasta viimane tund ja võtsime koostöö kokku. Oli päikest, lilli ja liblikaid ning kringleid maasikaid ja naeratusi.

Viimase tunni esimese poole viis läbi vanemveebel Urmas Aid, kes rääkis õpilastele lõhkekehade ohtlikkusest, õigest käitumisest, kui leitakse lõhkekeha. Saime teada, et üks päev sõdimist annab tööd 30 päevaks demineerijatele. Natuke arvutades saime aru, milline olukord on Ukrainas pärast sõja lõppu.

Teises pooles rääkisime juttu, mängisime palli ja nautisime sooja ilma. Kuigi kõigil on mure südames, peame leidma igast päevast elamiserõõmu ja üksteist toetama.

Aitäh õpetajatele ja loomulikult noortele, kes on keerulises olukorras hakkama saanud ja õpihimu säilitanud.

Elagu Eesti ja meie koos temaga!

Slava Ukraini!

Alge Sard