Emakeelepäev

14. märtsil tähistasime emakeelepäeva aktustega. Emakeelepäev tekkis meie kooli vilistlase Meinhard Laksi initsiatiivil.
Aktustel esinesid õpilased omaloominguga. Lisaks esitati tänapäevast varianti Kitzbergi teosest "Veli Henn ja Hennu veli".

Koolis on traditsiooniks, et emakeelepäevale eelneb terve nädalajagu mitmesuguseid omaloomingulisi tegevusi, milledes silmapaistvaid inimesi premeeritakse aktusel. Aukirjad said kätte ka need õpilased, kes tunnistati parimateks varem toimunud aineolümpiaadidel.

Aktus lõppes veel ühe ilusa traditsiooniga: nimelt tunnustatakse igal aastal emakeelepäeva aktusel Rakvere Gümnaasiumi Filmifestivali korraldajaid Grossi kondiitrite valmistatud tordiga.