Õpilased käisid ajarännakul

7. veebruaril osalesid 12. a klassi õpilased õpetaja Heli Kirsi juhendamisel üleriigilises projektis AJARÄNNAK 2018, mille organiseerisid Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Selts ja ERM. Ajarännakuga mindi 26. veebruari 1918. aasta hommikusse Rakvere kesklinnas, kui kiiruga kokku kutsutud koosolekul loeti Matsoni äri rõdult ette "Manifest kõigile Eestimaa rahvastele" ja lauldi "Mu isamaa, mu õnn ja rõõm". Sama päeva õhtul langes Rakvere juba Saksa keiserliku armee okupatsioonivägede kätte. Iseseisev Eesti Vabariik oli Tallinnas küll juba 24. veebruaril välja kuulutatud, aga iseseisvusmanifesti ettelugemine leidis Rakveres aset paar päeva hiljem!

Täname ajaloolast ja kooli vilistlast Odette Kirssi, 12. b klassi õpilast Tim Leesnurme, lapsevanemaid Annika ja Hannes Veskit, 12. a klassi õpilaste vanemaid ning Rakvere Teatri kostüümiala tööajaid abi ja nõuannete eest!

Vaata Alexi tehtud videot