Ajarännak aastasse 1938

Kuna 1. novembril 1938. aastal avati õpilastele ja õpetajatele praegune Alar Kotli projekteeritud gümnaasiumihoone Vabaduse tänaval, siis viis see ajaloofakt ideeni läbi viia lõimitud õuesõppe tunnid just 1. novembril sel aastal eesmärgiga viia õpilased rännakule vana koolimaja juurde ja sealt tagasi Vabaduse tänava peahoonesse.

1.novembril 1938. aastal avati vil! Alar Kotli projekteeritud funktsionalistlik gümnaasiumihoone õpilastele ja õpetajatele. Avamise puhul korraldati Rakvere Gümnaasiumi progümnaasiumi ja gümnaasiumi õpilastele rongkäik vanast koolimajast Pikk 29 läbi linna uude koolimajja Vabaduse tänaval. Toona toimus see mööda linna olulisi tänavaid Pikalt tänavalt Tallinna tänavale, sealt Laiale tänavale ja edasi juba otse Vabadusplatsile, kus toimus väike koondumine, et siis juba hanereas liikuda koolimaja kolmekordse klasside osa eest läbi ja peauksest sisse. Kooli lipp ees, direktor Harlad Henno Jänes, kooli inspektriss Linda Golubeva ja õpetajad ning õpilased selle järel. Rongkäigu eesotsas oli linnast läbi tulles linnas paikneva suurtükiväe puhkpilliorkester.

Heli Kirsi