Sel aastal toimus etluskonkurss "Ellen Niiduga Midrimaal"  nii, et koolid saatsid videod, milles õpilased luuletusi lugesid, žüriile.

Žürii valis kahes vanuserühmas välja kolm paremat etlejat. Nooremas vanuserühmas saavutas III koha meie kooli 1. klassi õpilane Getter Hudilainen.
Vanemas vanuserühmas  esindasid meie kooli väga tublilt Ellen Anette Alak ja Katrina Kallaste 5. klassist.
Õpilasi juhendasid Katre Liivanurm ja Mare Kütt.

Kiidame!

Loe lisa

Füüsikaolümpiaadi lõppvoorus saavutas 9. klasside õpilaste arvestuses 4. koha Ainar Tropp.
Ainari füüsikaõpetaja on Tatjana Tommik.

Loe lisa

Reedel, 9. aprillil toimus Junior Achievementi pidulik veebiaktus tänavuste majandusvõistluste parimate väljakuulutamiseks. Meie kooli õpilased olid tõeliselt tublid!

Ettevõtlusmuinasjuttude konkursile laekus tänavu 197 muinasjuttu. Kirjutada tuli muinasjutt, mis räägib ettevõtlusest ja selle mõjust keskkonnale. Muinasjutu võis esitada tekstina, kuuldemänguna või videoklipina. Võitjad kuulutati välja kahes vanuseastmes.

Nooremas vanuseastmes (4.-6. kl) saavutas II koha Elise Bobõlski (6.b)
Vanemas vanuseastmes (7.-9. kl) saavutasid I koha Ainar Tropp (9.c) ja Mikk Bobõlski (9.b)
Vanemas vanuseastmes (7.-9. kl) saavutas III koha Remi-Alan Limbak (8.c)

Kõiki võidukaid muinasjutte saab lugeda või kuulata siit: http://ja.ee/sundmused/ettevotlusmuinasjutt.html

Samal üritusel kuulutati välja tänavuse riikliku majandusvõistluse Creatlon võitjad. Creatlon on võistlus, kus tuleb näidata õppeaasta jooksul toimuvates erinevates etappides majandusalaseid teadmisi, lahendada loominguliselt probleemülesandeid, koostada miniuurimus jne. Kokku oli sel aastal 5 mahukat ülesannet, mida tuli oktoobrist märtsini täita.

Ülitihedas võistluses tulid meie kooli noormehed Ainar Tropp (9.c) ja Mikk Bobõlski (9.b) tänavuse Creatloni võitjateks, saavutades 90,9 punktiga I koha.

Õpilasi juhendas Reet Bobõlski, erinevates Creatloni voorudes toetasid noormehi Aili Teedla, Sirje Trahv ja Külli Tropp.

Loe lisa

Kuulutati välja Elva Gümnaasiumi 8. üleriiglise tõlkevõistluse võitjad!

Sel aastal võttis võistlusest osa rekordilised 252 õpilast. Kõige populaarsemaks osutus inglise keel (103 õpilast), seejärel kõik teised keeled: saksa keel (48), vene-eesti (44), eesti-vene (28), rootsi keel (10), hispaania keel (9), soome keel (5) ja prantsuse keel (5).

Meie kooli tungalt hoidis kõrgel Jasper Lina, kes pälvis saksa keeles 1.-3. koha. Jasperit juhendab Kalle Lina.

Loe lisa

Maakonnas on reastatud tänavused eesti keele ja kirjanduse uurimistööd. Meie kooli õpilased olid väga tublid.

Kirjanduses saavutati erinevates vanuserühmades järgmised kohad:
Remi-Alan Limbak (8.c) I koht
Mikk Bobõlski (9.b) I koht
Ingrid Udeküll (12.h) I koht
Gerda Porovart (12.h) III-IV koht
Isabella Lahtvee (12.h) 5.-6. koht
Andella Tsilk (12.h) 5.-6. koht

Eesti keeles saavutas Mikk Bobõlski uurimistöö nii maakonnas kui hiljuti toimunud riigivoorus I koha.

Õpilasi juhendasid Reet Bobõlski ja Marje Kuslap,
Miku eesti keele uurimistöö valmimisele aitasid kaasa erinevate võõrkeelte õpetajad: Krista Tint (inglise keel), Kalle Lina (saksa keel), Galina Petrova (vene keel), Merike Kuhhi (soome keel) ja Anu Oja arenduskeskusest (rootsi keel).

Loe lisa

10. märtsil toimus maakondlik majandusolümpiaad. Meie õpilased olid väga tublid!

1. koht Kristjan Tropp
2. koht Eliisabet Preismann
3. koht Kevin Kuusemäe
6. koht Robin Kütt
Kõik õpilased on 11.r klassist.
Õpilasi juhendab Reet Bobõlski

Loe lisa

Laupäeval, 6. märtsil toimus kirjandusolümpiaadi lõppvoor, mida korraldas Tartu Ülikool. Õpilased lahendasid veebisillal 4 tundi erinevaid praktilisi ülesandeid, olles ülikooliga ühenduses kaamerate-mikrofonide abil. Kokku pääses riiklikku vooru eri vanuseastmetes 26 õpilast eri Eesti paigust.

Meie kooli õpilastel läks väga hästi.
Nooremas vanuserühmas sai 4. koha Remi-Alan Limbak (8.c).
Keskmises vanuserühmas sai 5. koha Mikk Bobõlski (9.b).
Vanemas vanuserühmas sai 5. koha Ingrid Udeküll ja 6. koha Gerda Porovart (mõlemad 12.h).

Lisaks tunnustati kõrgelt mitmeid meie õpilaste uurimistöid.
Mikk Bobõlski sai 9. ja 10. klasside arvestuses 2. koha.
Ingrid Udeküll sai 11. ja 12. klasside arvestuses 3. koha.
Remi-Alan Limbak sai eripreemia fantaasiamaailma parima kajastamise eest oma töös.

Õpilasi juhendasid Reet Bobõlski ja Marje Kuslap.

Loe lisa

Meie kooli 7.-12. klassi õpilaste tulemused Lääne-Virumaa matemaatikaolümpiaadil.
7. klass: 5.-6. koht Rasmus Laks;
8. klass: 4. koht Kirke Kriisa;
9. klass: 6.-7. koht Ainar Tropp;
10. klass: 5.-6. koht Marleen Põdra;
11. klass: 1. koht Kristjan Tropp, 2. koht Kaarel Parve, 3. koht Karl Grube;
12. klass: 2. koht Sten Vaher.

Õpilasi juhendavad Tiiu Laheveer, Maire Noormaa, Piret-Ülle Suude ja Sirje Trahv.

Loe lisa

Tulemusliku töö eest avaldatakse kiitust ja autasustatakse kooli märgiga Marge Kruusimägit, Pille-Riin Pukki ja Sirje Tširkinat ning kooli lipsunõelaga Juhan Kõdarit.

Väga hea koostöö eest Vabaduse koolimaja renoveerimisel tunnustatakse kooli märgiga Marianne Klopetsit ja Mirjam Abelit ning lipsunõelaga Meelis Kärvetit ja Margus Kaaret.

Loe lisa

Meie kooli rahvatantsuõpetaja Maie Karus pälvib Rakvere Kroonimärgi rahvakultuuri edendamise ning aastate jooksul noortega tehtud tervist edendava hariduslik-kasvatusliku töö eest.
Meie kooli rahvatantsurühmad on tema juhendamisel tegutsenud alates aastast 1971.
Vt lisa

Palju õnne, Maie!